2 Mart 2015 Pazartesi

İyi ki doğdum yahu ee hadi mutlu yıllar bana :D

Bir yerlerde güneş doğarken başka yerde batıyor.. Bir bebek doğuyor ve bir başkası ölüyor.. Bir adam bir kadına evlenme teklif ederken diğeri eşinden boşanıyor.. Bir yerde savaşlar olurken diğer tarafta ateşkesler konuşuluyor.. Bir yerde birileri arkadaşına okkalı bir kazığın arefesindeyken başka bir yerde birileri yeni dostluklar kuruyor.. Yeni bir şarkı yapılıyor, yeni yeni filmler çekiliyor.. Özetle hayat durmadan ve tezatlarla akarken ben de buralarda  yeniden doğuyorum !!!Hissi kablel vuku işte bu doğuştan da belli ki tarafımda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ki güzel bir şey değişim kanımca :))


Maalesef yaratılmadan önce bir "test sürüşüne" çıkamıyorsunuz ya da "izle-öde" vari bir durum söz konusu değil dünyada işler daha çok "ak koyun kara koyun dar günde belli olur" şeklinde..

Geçtiğimiz marttan bu yana 1 değil 10 yaş aldım desem yeridir yani hayat en kazık yerlerden sordu fakat çok şükür hiç hasarsız atlattım bu yılı burada beni bu kadar güçlü yetiştiren ve bir gün önce doğum günü olan dünyanın en sağlam kadını anneme sonsuz teşekkür ediyorum bu yıl öğrendim ki çelik gibi sinirlerim ve hiçbir surette boyun eğmeyen bir karakterim varmış.. Tam anlamıyla annemin kızıymışım :) 
Yüksek Lisansım sonunda bitti!!! Emeklerimin karşılığını almaya başladım :) 

Bir blogum oldu bu yıl kendime verdiğim en iyi hediyeydi yüksek lisans diplomasının akabinde :) 

Beni boğan, ayak bağım olan ve artık dayanamıyorum bu kadar avamlığa dedirten berbat işimden istifa ettim ve bambaşka bir yöne evrildi artık hayatım en güzelinden :))  Bir kez daha keşfettim ki "Allah ortalama bir kapıyı kapatıp devasa olanı açıyormuş :))" Gezmenin beynimi olgunlaştırdığını öğrendim ve bir sürü gezi rotası belirledim şimdiden misal..Size kazık atanların en yakınınızdakiler olacağını ve katilin uşak çıkması kadar klasik bir durum olduğunu öğrendim... Öğrendim ki hayatta risk almak ve arkası ne olur diye düşünmeden değiştirmek istediğiniz durumları değiştirmek tam da istediğinizi yani eskisinden daha güzelini getiriyormuş çünkü hayat planlanamayacak kadar teferruatlı ve kısaymış aslında...Tüm bunların yanında hayatta en önemli şeyin ailen dışında biriktirdiğin ve seni yüzüstü bırakmayacak insanlar olduğunu öğrendim..  Buradan teşekkür etmek istediğim insanlar var hepinizin önünde;

"Şey bu önemli ödülü almamda bana yardımcı olan" :D Oscar havasına girmişim ama hayat da bir ödül değil mi azizim kaba kurgusu takdire şayanından? :) Ailem dışındaki küçük ve komik klanıma blog aracılığıyla teşekkür etmek isterim;


Nil hayatta hiçbir suretle beni kırmayan komik insan :) 

Sevcan Ateş'imin annesi güler yüzlü kadın allahın en atarlı optimisti  :) 


Ahmet karakteristik burnumun baş düşmanı allahın kepçe kulaklısı seni unuttum mu sandın? Doktor randevumu öne almadı bir kaç ay daha uğraşabilirsin :D 

Elif benim aradaki mesafelere rağmen eskimeyen dostum! 


Semih her türlü hain planımın as kadro oyuncusu nazımın en çok geçtiği insanlardansın bir yerlerde var olduğunu bilmek çok keyifli! 

Gülsiye'm canım benim hayatta beni en çok etkilemiş nadir insanladansın tatlı Ayaz'ım hiç büyümeyen annesi! 

Bengü'm blog yazılarımı +1'yen yılda bir de olsa tüm görüşmelerimizde bana moral veren çocukluğumun ve şimdiki zamanımın en tatlı arkadaşı :) 

Aybike tezimin redaktörü asılan suratım ve bozulan moralimin telkincisi :) 


Turşu sen küçüksün diye sona yazıyorum seni ve adını bilerek böyle yazıyorum kuzenlerin en vefalısı en Dilek Ablasına benzeyeni en huyunu sevdiğim iyi ki varsın kuzucuk :D  Allah muhabbetimizi bozmasın kuzencan :D 

Unuttuğum kimse kalmadı diye düşünüyorum dilerim Facebook'u olmayan birine denk gelmemişimdir :D Şimdi kendime şarkı armağan ediyorum en afilisinden 99'dan bu yana dilimden hiç düşmeyeninden ve hiç eskimeyeninden haaa tabi bir doğum günününe de en yakışanından "Fragments Of Life!"

Kendime iyi ki doğdun ve iyi ki sen benim yani ben sensin diyorum narsizmime yandığım :D Veeee tüm arkadaşlarıma da hayatımı daha anlamlı ve bir sit-com tadında komik hale getirdiğiniz için milyonlarca teşekkürler diyorum! 

Tüm takipçilerime de çok teşekkürler an itibariyle 139 kişi olduk blogda bu da benim yazma isteğimi perçinliyor :)


İyi ki doğdum! :D 

30 yorum:

 1. Gönlünüzce geçireceğiniz nice mutlu senelere ;)

  YanıtlaSil
 2. Nice mutlu yıllara :) ''İyi ki doğdun'' cümlesini doğum günün dışındaki günlerde de duyman dileğiyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. TEŞEKKÜRLER BERKAY! Duyduğum en güzel kutlamalardandı!!! :)

   Sil
 3. İyi ki doğdun. Hatta okuduğum yazıya bakarak diyebilirim ki "Sen ne güzel bir kadın oldun!" Özgür, kendine güveni tam, ne istediğini bilen, kendiyle ve acılarıyla barışık. Onlardan payını alıp yoluna hızla devam eden, seven, sevilen bir hanımefendi. Maşallah:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi ki yazmışım bu yazıyı! Doğum günü kutlamalarının güzelliğine bak çok teşekkür ederim!!! :)

   Sil
 4. Hayatın dönüm noktasından geçilen bir yıl geride kalmış.
  Yeni yıla, yeni yaşa, yeni mutluluklara, güzel yarınlara merhaba yaşı gelmiş.
  Ne iyi etmiş de gelmiş.
  Bize de Dilekçe' yi getirmiş.

  Yeni girdiğim Blog dünyasında genişlemekte olan dost çevremdeki güzel insanlardan biri; iyi ki doğmuş.
  Nice yaşlara..... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nahide Hanım ne kadar zarifsiniz. Çok teşekkür ederim. Paylaşımlarımda beni destekleyip yorumlarıyla yanımda olan güzel insanlardan birisiniz çok tatlı bir annesiniz üstelik. Ben de çok mutluyum sizi tanıdığıma!!! Çok ama çok teşekkür ederim. :)

   Sil
 5. Nice mutlu ,sağlıklı,başarılı yıllara :)

  YanıtlaSil
 6. Bir yazı okudum ve "dünyanın böyle kişilere çok çok ihtiyacı var" diye düşündüm :))

  İyi ki doğmuşsun...

  YanıtlaSil
 7. Nice umut dolu, sağlıklı yıllara.

  YanıtlaSil
 8. Musmutlu bir yaş olsun, yeni yaş yeni başlangıçlar demektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler evet o yeni başlangıçlar yeni yaşın en güzel tarafı yoksa insan yaşlanmayı nasıl hoş karşılar değil mi :)

   Sil
 9. Ey ölümlülerin en güzeli insan !
  An gelecek Lethe nehrinden su içip
  Acılarını unutmak isteyecek,
  An gelecek Styx nehrinde yıkanıp
  Ölümsüzlüğe ulaşmak isteyecek
  Nehirleri ararken olgunluğa eriştiğinde;
  Ne zaman ki, bu nehirlerin taşıdığı sularla dolmuş,
  Engin bir deniz olduğunu fark edecek
  İşte o gün,kendisini bulmuş,yaşamla barışmış,
  Ve asıl ölümsüz olanın,
  Yaşadığı an olduğu bilincine erişecek..
  Bir insanın kendisine verebileceği en güzel doğum günü hediyesi olmuş yazınız.Ben de içimden geçirdiğim bir kaç dize eklemek istedim :)
  Nice yıllara ve yaşlara...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ne kadar güzel bir mesaj oldu bu! :)

   Sil
 10. Yazıyı geç farkettim ama yine de kutlamak istedim mutlu yıllar canım neşe ve mutluluk hep hayatında olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır hayır hiç geç değil saat 12'yi vurmadı ki henüz :D Teşekkür ederim :)

   Sil
 11. mutlu seneler adige pshashe!
  tevellüt kaç ? :)

  YanıtlaSil
 12. Teşekkürler. Tevellütü bilecek kadar çok değil :)

  YanıtlaSil
 13. Mutlu yıllar! :) Kişisel gelişimimizi gözlemleyip, geldiğimiz yolun uzunluğuna şükretmek...Yaş ilerledikçe sevincimiz bu olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ne kadar güzel bir dilek bu :)

   Sil
 14. hep hayat garip halleriyle çıkıyor karşımıza,hep gülebilelim biz..en sağlam eylemimiz bu ;) iyiki doğdun tekrar kuzum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başarabildiğim en ayarsız ama en sağlam eylemdir gülmek tabi seninle!!! Sen gül ki cesaretlenip gülebileyim dostların en güzeli en kıymetlisi :)

   Sil
 15. Mutlu yaşlar, ben de yaş aldım 1 Martta:)

  YanıtlaSil

"Güzel yazı, emeğinize sağlık, benim sitem de şu ben de beklerim, bu bir otomatik yorumdur" tarzı sadece yorum yapmış olmak ve link bırakmak amacıyla yapılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Alakanıza teşekkürler :)