29 Kasım 2017 Çarşamba

Çiçeklerle İmtihanım ve Bir Teşekkür Yazısı


Öncelikle hepinize hayırlı kandiller dileyeyim. Şu an böyle değişik bir döneme girdim hem çok dillendirmek istemiyorum hem de bir an önce olsun bitsin herkesle mutluluğumu paylaşayım istiyorum tuhaf, karışık hisler :) Bana da dua edin lütfen. İçten bir minik satır da olsun geçebilirsem dualarınızda ne mutlu :)

Şimdi şu yukarıda bahsettiğim mutluluk satırlarıyla alakalı bu yazı işte:) Geçen pazartesi bu kara kışta (ki benimkisi malum mayıstan beri sürüyor) içimi aydınlatan hatta kapılara bacalara sığamadığım güzellikte bir haberle uyandım. Bu başarıyı kutlamak lazımdı ben de bir iki arkadaşa anlattım. "Bana çiçek alsanızaaaa" deyip duruyordum :)))


Peki neden çiçek? Bundan 1 yazı sonrasında anlatacağım neden çiçek olduğunu ama şimdi bir özet geçeyim. Efendim karşıdaki erkeği kıskandırmak için Instagram hesabına sahte çiçek fotoğrafını kendisine gelmiş gibi ekleyen bir hanım kızın foyası ortaya çıktı . Ben de hem çok güldüm hem de eşe dosta çiçeğin fotoğrafını atıp" bana da alsanıza bundan" diye makara yaptım :) Biri halime üzülmüş olacak ki...

Kapıdan içeri girdim odada bir kol boyu gül??? "Sana" dediler. Dalga geçiyorlar sandım. "Yok vallahi sana kart var üstünde" diye diretince açıp baktım ve hayatımda attığım en kocaman kahkahalardan birini attım. Evet doğru çiçek istedim de hahahah.. Normal bir insan açar teşekkür eder değil mi? Ben ne yaptım?

"Hacı bu ne" dedim...

"Neden" dedi

"Daha yok muydu?" dedim

"Çiçekçiye tarif ettim bunu verdim" diyor.

" Peki istemeye gidiyorum desen çelenk mi yapacakmış? Sorar mısın çiçekçiye" diyorum

veee  ben mızmız asla memnun edilemeyen o kadınlardan oluyorum :))))

O kadınların da başı ne büyük :(  Bir adam ne zaman bir kadında bir şeyden memnun olmasa "o kadınlara benziyorsun" türküsünü çığırıyor... Yahu hiçbir kadın diğerine benzemez... Belki temelde benzerlik gösterdiğini sanırsın ama kadınlar kollara ayrılır :))) Parmak izi gibi işte...


Neyse ben çok dırdır yapıp, dalga geçip "bari karanfil alaydın daha seviyeliydi" deyince bugün bir buket karanfil gelmez mi? "Amirim ciddiyim hislerin varsa şimdiden söyleyim o iş olmaz ya" :)))))))))))))))

Tabii ki karanfille de dalga geçtim :))) Haliyle küstü bana.


İşte bu noktada farkettim ki küstürdüklerim ve küstüklerim ne kadar çoğaldı mayıstan beri... Pazartesiden beri çok şey gelip geçti aklımdan... Biraz göz yaşı döktüm ve biraz da "iyi oldu" dedim...

Tüm bu gelgitleri yaşarken hayatımda olup her bir kahrımı çeken ve daha önemlisi "seni anlıyorum" diyen. Çiçek istediğimde bana çiçek bulan "dayanamıyorum" dediğimde "geçecek" diyen... Girdiğim bunalım krizlerinden beni saçma sapan ama kahkaha attıran espriler yaparak çıkaran tüm güzel insanlara çok teşekkürler! Birlikte güzel günler göreceğiz şarkısını söylerken yarı yolda yoldaşlığı kesilenlere de selam olsun. Hayatıma girip beni daha bugüne taşıyan iyi ya da kötü iz bırakmış herkese  bin teşekkür! 

Acılar çekilmeden ya da şu şikayetlendiğimiz "dost kazıkları" yenmeden olmuyor bazı şeyler :) 

Ah ben bu çiçeklere bayılmaz mıyım? Bakmayın dilimin sivrildiğine... Ben de bana "öğretildiği" gibi seviyorum ne yapayım? Ben insan gibi sevildim de göstermedim mi? Bu apayrı bir konu da neyse :) 


Sevgili Sevin, Sinem , Sevcan ve amirim çoooookkk teşekkürler arkadaşım olduğunuz için:) S'lerden yana şanslıyım sanırım :)

Sevin özellikle de sana tam bu noktada söylemek istediğim bir şey var. "İyi olacaksın, İyi olacağız." "Sandığımız gibi değilmiş" diyeceğiz bak "Dilek dediydi dersin" son 2 ayda ne çok dedim bunu sana... Hangisi çıkmadı kız? De hele :))) Bunlar geçtiğinde Londra'da Fortnum and Mason'da leydilerle dalga geçerekten çaylarımızı yudumlarken el sallayacağız tam da bu güne. Ya da sen nereden istersen :) Big Bang ya da Covent Garden ama ben inanıyorum sen de inan :)

Bir karanfil yağacak yağmur ve yenilenecek dünya :)
Ve bana inanan güvenen bir görev veren hocalarıma çok teşekkür ederim. Mümkün değil yapamam dediğimde iyi ki bana "niye gerizekalı mısın? Zeka özrün mü var?" Dediniz hocam :))) 

Evet apışıp kaldım. Evet "ne kaba bir üslup" dedim. Doğrudur gıybetinizi yaptım ama yüzünüze :))) 


Hadi motorları maviliklere sürelim madem artık... Öncesinde yağmur yağsın çiçeklensin dünya :)

Güzel ve güneşli günlere yol almamda emeği olan herkese bin teşekkür ve babama derin bir hasretle...


ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM! İYİ Kİ VARSINIZ. VAR OLUN! :)